יישור שיניים לילדים

הילדים שלנו חשובים לנו, לא כל שכן אנחנו מבינים את חשיבות ההתייחסות למראה החיצוני עם תהליך התבגרותם. היום יש באפשרותכם למנוע מהם את הסבל של מחר ולדאוג להם לשיניים בעלות מראה בריא ואסתטי. אסתטיקה הפה, היא בין הפרטים החשובים ביותר בחייו של אדם, אך כמובן, שנושא זה עולה אל המודעות שלנו רק בעת ההתבגרות המאוחרת יותר.

יחד עם זאת, כפי שידוע לכולנו גיל ההתבגרות הולך ויורד והיום יותר מתמיד, חשוב להדגיש את נושא המודעות לאסתטיקת הפה. זאת ועוד, טיפול ודאגה למראה הפה בגילאים הצעירים יותר, מהווה יתרון משמעותי במחירי הגשרים ובאפשרויות השונות העומדות בפנינו אשר יהיו מורכבות והרבה פחות נעימות בגילאים המתקדמים יותר

מיהו אורטודנט ילדים

אורטודנט ילדים, הוא רופא שיניים אשר יודע לגשת אל הילד תוך ההבנה עם הפוביה המובנת מאליה של החשש מפני הרופא בכלל ורופא השיניים בפרט בקרב כלל המטופלים, עד כמה וכמה בקרב ילדים צעירים וידע לטפל ולגשת אל הטיפול באופן ידידותי ונינוח יותר. חשוב מאוד לפנות אל אורטודנט או רופא שיניים בעל התמחות פידיאטרית כדי ליצור סביבה נעימה וכמה שפחות מאיימת בקרב הילד.

טיפולי יישור שיניים לילדיםהגיל המומלץ לביצוע יישור שיניים

הגיל המומלץ בו ניתן להתחיל לחשוב על יישור שיניים לילדים , הוא החל מגיל 8 אחרי שכל השיניים החלביות התחלפו באלה הקבועות והתקבעו על עצמם. ככלל ראוי להתחיל לבדוק באשר לטיפולי יישור השיניים בין הגילאים 8 ל 10 כתוצאה מהיתקבעות החניכיים והפחתת רגישותן ורכותן. בגילאים צעירים יותר החניכיים והחך יהיו רגישים יותר ונתונים לשינויים, גם הם עצמם וגם מבנה הפה והלסת אשר מתקבע בסביבות הגילאים אותם ציינו לעיל.

מתי אפשר להימנע מגשר שקוף ולמה?

גשרים וטכניקות שקופות ובלתי נראות לעין בתחום יישור השיניים, מומלצות ומתאימות בעיקר למבוגרים ומתבגרים מפאת המבוכה הרבה מחוסר האסטטיקה אשר נגרמת כתוצאה מהמראה המגושם של הגשר המסורתי אותו כולנו מכירים. בגילאים הצעירים יותר, מראה גשר על השיניים הוא מראה שכיח ולא חריג בנוף הילדים ועל כן תוכלו למנוע הוצאה כפולה על גשר שקוף באם תבחרו ותחליט לבצע טיפול זה בגילאים הצעירים.

יישור שיניים משמר לילדים

פלטות משמרות לשיני הילדים, הם בין הטיפולים שעולים בשנים האחרונות על הפרק, הן בקרב רופאי השיניים, הן בקרב המטפלים בתחום הנפש וצפים גם בין ההורים. היכולת למנוע תופעה של עקמומיות וסטיית השיניים החלביות והשיניים הקבועות הצעירות, מומלץ ביותר לנקוט בשיטת הטיפול המשמר. בגילאים הצעירים, החניכיים והחך מתעצבים ומשתנים ולכן קלים יותר לשמירה תוך נקיטת הפעולות הנכונות.

Image courtesy of Arztsamui / FreeDigitalPhotos.net

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *